Samtec Inc. DW-45-19-F-D-865
Part No.:
DW-45-19-F-D-865
Shipping
DW-45-19-F-D-865 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.355" (9.017mm)
Length - Stack Height:
0.865" (21.971mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)