Samtec Inc. DW-45-19-F-D-815
Part No.:
DW-45-19-F-D-815
Shipping
DW-45-19-F-D-815 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.405" (10.287mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)