Samtec Inc. DW-45-19-F-D-810
Part No.:
DW-45-19-F-D-810
Shipping
DW-45-19-F-D-810 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)