Samtec Inc. DW-45-14-L-D-1150
Part No.:
DW-45-14-L-D-1150
Shipping
DW-45-14-L-D-1150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
1.150" (29.210mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)