Samtec Inc. DW-45-12-L-D-590
Part No.:
DW-45-12-L-D-590
Shipping
DW-45-12-L-D-590 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)