Samtec Inc. DW-45-12-L-D-575
Part No.:
DW-45-12-L-D-575
Shipping
DW-45-12-L-D-575 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.575" (14.605mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)