Samtec Inc. DW-45-12-L-D-570
Part No.:
DW-45-12-L-D-570
Shipping
DW-45-12-L-D-570 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:
0.570" (14.478mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)