Samtec Inc. DW-44-20-L-D-860
Part No.:
DW-44-20-L-D-860
Shipping
DW-44-20-L-D-860 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.860" (21.844mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)