Samtec Inc. DW-44-20-L-D-795
Part No.:
DW-44-20-L-D-795
Shipping
DW-44-20-L-D-795 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.795" (20.193mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)