Samtec Inc. DW-44-20-L-D-710
Part No.:
DW-44-20-L-D-710
Shipping
DW-44-20-L-D-710 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.710" (18.034mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)