Samtec Inc. DW-44-20-L-D-700
Part No.:
DW-44-20-L-D-700
Shipping
DW-44-20-L-D-700 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)