Samtec Inc. DW-44-14-L-D-1005
Part No.:
DW-44-14-L-D-1005
Shipping
DW-44-14-L-D-1005 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
1.005" (25.527mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)