Samtec Inc. DW-44-14-L-D-1000
Part No.:
DW-44-14-L-D-1000
Shipping
DW-44-14-L-D-1000 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)