Samtec Inc. DW-44-14-F-Q-1145
Part No.:
DW-44-14-F-Q-1145
Shipping
DW-44-14-F-Q-1145 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
1.145" (29.083mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)