Samtec Inc. DW-44-13-L-D-790
Part No.:
DW-44-13-L-D-790
Shipping
DW-44-13-L-D-790 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.790" (20.066mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)