Samtec Inc. DW-44-12-L-D-690
Part No.:
DW-44-12-L-D-690
Shipping
DW-44-12-L-D-690 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.690" (17.526mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)