Samtec Inc. DW-44-12-L-D-680
Part No.:
DW-44-12-L-D-680
Shipping
DW-44-12-L-D-680 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)