Samtec Inc. DW-44-12-L-D-580
Part No.:
DW-44-12-L-D-580
Shipping
DW-44-12-L-D-580 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height:
0.580" (14.732mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)