Samtec Inc. DW-44-12-F-Q-700
Part No.:
DW-44-12-F-Q-700
Shipping
DW-44-12-F-Q-700 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)