Samtec Inc. DW-44-11-F-Q-640
Part No.:
DW-44-11-F-Q-640
Shipping
DW-44-11-F-Q-640 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)