Samtec Inc. DW-43-14-L-D-1160
Part No.:
DW-43-14-L-D-1160
Shipping
DW-43-14-L-D-1160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
1.160" (29.464mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)