Samtec Inc. DW-43-14-L-D-1155
Part No.:
DW-43-14-L-D-1155
Shipping
DW-43-14-L-D-1155 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
1.155" (29.337mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)