Samtec Inc. DW-43-13-L-D-735
Part No.:
DW-43-13-L-D-735
Shipping
DW-43-13-L-D-735 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:
0.735" (18.669mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)