Samtec Inc. DW-43-12-L-D-560
Part No.:
DW-43-12-L-D-560
Shipping
DW-43-12-L-D-560 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.560" (14.224mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)