Samtec Inc. DW-43-12-F-Q-730
Part No.:
DW-43-12-F-Q-730
Shipping
DW-43-12-F-Q-730 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.730" (18.542mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)