Samtec Inc. DW-43-12-F-Q-685
Part No.:
DW-43-12-F-Q-685
Shipping
DW-43-12-F-Q-685 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.685" (17.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)