Samtec Inc. DW-43-08-F-T-215
Part No.:
DW-43-08-F-T-215
Shipping
DW-43-08-F-T-215 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)