Samtec Inc. DW-42-20-F-Q-865
Part No.:
DW-42-20-F-Q-865
Shipping
DW-42-20-F-Q-865 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.865" (21.971mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)