Samtec Inc. DW-42-19-L-D-915
Part No.:
DW-42-19-L-D-915
Shipping
DW-42-19-L-D-915 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height:
0.915" (23.241mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)