Samtec Inc. DW-42-19-L-D-890
Part No.:
DW-42-19-L-D-890
Shipping
DW-42-19-L-D-890 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height:
0.890" (22.606mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)