Samtec Inc. DW-42-19-L-D-860
Part No.:
DW-42-19-L-D-860
Shipping
DW-42-19-L-D-860 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.860" (21.844mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)