Samtec Inc. DW-42-14-L-D-1120
Part No.:
DW-42-14-L-D-1120
Shipping
DW-42-14-L-D-1120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
1.120" (28.448mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)