Samtec Inc. DW-42-12-F-Q-765
Part No.:
DW-42-12-F-Q-765
Shipping
DW-42-12-F-Q-765 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.765" (19.431mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)