Samtec Inc. DW-42-08-F-T-240
Part No.:
DW-42-08-F-T-240
Shipping
DW-42-08-F-T-240 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)