Samtec Inc. DW-41-20-F-Q-835
Part No.:
DW-41-20-F-Q-835
Shipping
DW-41-20-F-Q-835 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.835" (21.209mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)