Samtec Inc. DW-41-19-L-D-1040
Part No.:
DW-41-19-L-D-1040
Shipping
DW-41-19-L-D-1040 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
1.040" (26.416mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)