Samtec Inc. DW-41-13-L-D-820
Part No.:
DW-41-13-L-D-820
Shipping
DW-41-13-L-D-820 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)