Samtec Inc. DW-41-13-F-Q-970
Part No.:
DW-41-13-F-Q-970
Shipping
DW-41-13-F-Q-970 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.970" (24.638mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)