Samtec Inc. DW-41-13-F-Q-955
Part No.:
DW-41-13-F-Q-955
Shipping
DW-41-13-F-Q-955 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.955" (24.257mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)