Samtec Inc. DW-41-13-F-Q-885
Part No.:
DW-41-13-F-Q-885
Shipping
DW-41-13-F-Q-885 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.885" (22.479mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)