Samtec Inc. DW-41-08-F-T-265
Part No.:
DW-41-08-F-T-265
Shipping
DW-41-08-F-T-265 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)