Samtec Inc. DW-41-08-F-T-255
Part No.:
DW-41-08-F-T-255
Shipping
DW-41-08-F-T-255 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)