Samtec Inc. DW-41-08-F-T-245
Part No.:
DW-41-08-F-T-245
Shipping
DW-41-08-F-T-245 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)