Samtec Inc. DW-41-08-F-T-235
Part No.:
DW-41-08-F-T-235
Shipping
DW-41-08-F-T-235 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.235" (5.969mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)