Samtec Inc. DW-41-08-F-T-205
Part No.:
DW-41-08-F-T-205
Shipping
DW-41-08-F-T-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.205" (5.207mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)