Samtec Inc. DW-40-20-F-Q-855
Part No.:
DW-40-20-F-Q-855
Shipping
DW-40-20-F-Q-855 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.855" (21.717mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)