Samtec Inc. DW-40-20-F-Q-810
Part No.:
DW-40-20-F-Q-810
Shipping
DW-40-20-F-Q-810 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.810" (20.574mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)