Samtec Inc. DW-40-20-F-Q-805
Part No.:
DW-40-20-F-Q-805
Shipping
DW-40-20-F-Q-805 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.805" (20.447mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)