Samtec Inc. DW-40-19-L-D-1050
Part No.:
DW-40-19-L-D-1050
Shipping
DW-40-19-L-D-1050 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
1.050" (26.670mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)