Samtec Inc. DW-40-15-F-T-315
Part No.:
DW-40-15-F-T-315
Shipping
DW-40-15-F-T-315 Information
Number of Positions:
120
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)